strona główna
Aktualności
Aktualności
RODO
O szkole
Grono pedagogiczne
Samorząd szkolny
Szkoła podstawowa
Przedszkole
Projekty
Wolontariat
Dokumenty
O Mętkowie

Projekty realizowane w Zespole Szkół w Mętkowie



Umiem pływać
więcej


Już pływam
więcej


Być jak Ignacy
więcej


Szkolny Klub Gier Planszowych


"CZYTAM Z KLASĄ" Lekturki spod chmurki - ogólnopolski projekt edukacyjny dla klas I-III


Małopolskie Talenty - I i II etap edukacyjny - Gmina Babice
więcej


Mały miś w świecie wielkiej literatury
więcej


Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce
więcej


Zintegrowana polityka bezpieczeństwa
więcej


Mały Mistrz
więcej


Szklanka mleka
więcej


Owoce w szkole
więcej





Umiem pływać

Od 18 marca 2022 r. uczniowie klasy -III biorą udział w programie powszechnej nauki pływania "Umiem pływać". Zajęcia odbywają się na pływalni Cabańska Fala w Chrzanowie. Program ,,Umiem pływać" jest sfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zakłada on systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu ,,nauki pływania". Program zakłada również uczestnictwo każdego dziecka w 15- godzinnym kursie nauki pływania pod opieką instruktora. Głównymi celami projektu jest nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowania wad postawy, wyrównanie szans w dostępie do krytej pływalni uczniów zamieszkałych w miejscowościach, w których ich nie ma. Nasi uczniowie będą uczestniczyć w 10 wyjazdach z 1,5 godzinną nauką pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów w czwartki do 10.06.2022 r.



Już pływam 2023

Uczniowie Zespołu Szkół w Mętkowie biorą udział w projekcie realizowanym przez Województwo Małopolskie wspólnie z małopolskimi gminami, pn. "Już pływam", w ramach pozalekcyjnych zajęć sportowych, polegający na zorganizowaniu nauki pływania dla uczniów szkół podstawowych z terenu Małopolski, nie umiejących pływać lub chcących doskonalić sportowe techniki pływackie. Małopolski projekt pn. "Już pływam" ma na celu zachęcić młode pokolenie do uprawiania sportu i rekreacji, co niewątpliwie będzie hartować młody organizm, kształtować charakter, uczyć wytrwałości, cierpliwości, samodyscypliny, pokory, poprawiając tym samym kondycje i koordynacje ruchową oraz zapobiegając tym samym wadom postawy i skrzywień kręgosłupa. Ponadto projekt promuje bezpieczne zachowanie się w wodzie.

Projekt współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych od Województwa Małopolskiego.




Być jak Ignacy

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy 6 w ramach koła przyrodniczego biorą udział w piątej edycji programu edukacyjnego "Być jak Ignacy - nauka to przyszłość", którego celem jest promowanie zdobywania wiedzy poprzez doświadczanie oraz popularyzacja osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców.
Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty honorowym Ministra Edukacji Narodowej.
Program ma zachęcić dzieci i młodzież do zdobywania wiedzy w takich dziedzinach, jak energia, ekologia, transport oraz technologie przyszłości.
Więcej informacji:
kliknij

logo projektu
akcja segregacja

film o programie w serwisie YouTube

wirtualna gazetka - woda w formacie pptx

wirtualna gazetka - energia w formacie pptx

wirtualna gazetka - transport w formacie pptx

Wirtualny świat- technologia przyszłości

Prezentacje:

Transport i miasta przyszłości

Smart City

Historia transportu

Film - samochód przyszłości


Małopolskie Talenty - I i II etap edukacyjny - Gmina Babice

Strona grupy TIK



powrót

Mały miś w świecie wielkiej literatury

W roku szkolnym 2019/2020 przedszkolaki z najmłodszej grupy "Misie" wraz ze swoją wychowawczynią panią Alicją Doległo przyłączyły się do ogólnopolskiego projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury".
Autorem projektu jest Aneta Konefał - nauczyciel wychowania przedszkolnego, dyrektor przedszkola, logopeda, terapeuta pedagogiczny.
Organizatorem projektu w roku szkolnym 2018/2019 jest m. in. Grupa MAC S.A i wydawnictwo BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa, zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom - uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych, wprowadzenie dziecka w świat literatury.
Projekt otwiera pierwszy z sześciu modułów - "czytające przedszkolaki".
Z radością zaczynamy naszą podróż w świat wielkiej literatury z misiem Baj-bajem



powrót

Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

W tej szkole realizowany jest projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalanego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego uczniów pt. "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce".
Pliki:
regulamin
załącznik 1
załącznik 2
załącznik 3
załącznik 4
załącznik 5
załącznik 6

SPInKa w naszej szkole

W naszej szkole funkcjonuje Szkolny Punkt Informacji i Kariery - SPInKa. Celem ogólnym programu SPInKa jest wsparcie uczniów w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej z uwzględnieniem własnego potencjału oraz aktualnej informacji na temat systemu edukacji i rynku pracy. W najbliższym roku szkolnym doradztwem zawodowym w ramach SPInKi zostaną objęci uczniowie klasy VIII i klasy III gimnazjum. Będą uczestniczyli w warsztatach grupowych, zajęciach indywidualnych, wyjazdach zawodoznawczych. Lista uczniów zakwalifikowanych do udziału w zajęciach jest dostępna w sekretariacie oraz u pani Aleksandry Broczkowskiej.

SPInKa

W naszej szkole zaczyna funkcjonować Szkolny Punkt Informacji i Kariery - SPInKa. Celem ogólnym programu SPInKA jest wsparcie uczniów w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej z uwzględnieniem własnego potencjału oraz aktualnej informacji na temat systemu edukacji i rynku pracy. Jak w każdym projekcie, rodzice uczniów będą musieli na początku roku szkolnego złożyć odpowiednie deklaracje uczestnictwa w nim ich dzieci. W najbliższym roku szkolnym doradztwem zawodowym w ramach SPInKi zostaną objęci głównie uczniowie klasy III gimnazjum. Będą uczestniczyli z warsztatach grupowych, zajęciach indywidualnych, wyjazdach zawodoznawczych. SPInKę prowadzić będzie pani Aleksandra Broczkowska.

Program został opracowany w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 pt. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.
Liderem projektu jest Województwo Małopolskie – Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego. Partnerem merytorycznym Projektu jest Politechnika Krakowska - Centrum Pedagogiki i Psychologii (CPiP PK). Partnerem projektu jest gmina Babice.



powrót

Zintegrowana polityka bezbieczeństwa

Zespół Szkół w Mętkowie bierze udział w projekcie "Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa" realizowanym na terenie województwa małopolskiego i koordynowanym przez Komendę Wojegódzką Policji. więcej o projekcie

W trakcie realizacji jest utworzony Zintegrowany Plan Działania. plan w formacie pdf

W ramach projektu nasza szkoła wzięła udział w Zrywie wolnych Serc:



powrót

Mały Mistrz

Program „Mały Mistrz” skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.
Bloki te to:
Rowerzysta-Turysta
Gimnastyk-Tancerz
Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz
Piłkarz
Lekkoatleta
Pływak-Wodniak.

Oficjalna strona programu: kliknij tutaj

Nasze działania

Mali mistrzowie zdobyli kolejną sprawność
Na ostatnich lekcjach z wychowania fizycznego pierwszoklasiści zmagali się z różnymi ćwiczeniami sprawnościowymi: Przejście po belce ławeczki z ramionami w bok i woreczkiem na głowie, przysiad skulony i przetoczenie na plecach, wyprost do podstawy bez podparcia rękami oraz ćwiczenia na drążku - to tylko nie które zadania, które musieli pokonać uczniowie, aby zdobyć sprawność Gimnastyka. Wiele trudu i wysiłku ale również ciekawe i różnorodne ćwiczenia zachęcały małych mistrzów do intensywnej pracy w czasie lekcji.







Mali Mistrzowie z klas I zaliczyli pierwszą sprawność
Na ostatnich lekcjach wychowania fizycznego uczniowie klasy pierwszej  doskonalili swoje umiejętności rowerowe. Ruszanie z miejsca dowolnym sposobem, jazda po prostej 20 m, zawracanie wokół stojaka na obszarze o promieniu 3 m czy jazda slalomem między 3 stojakami na odcinku 10 m  - to dla naszych sześciolatków nic trudnego. Wszyscy uczniowie doskonale sobie poradzili z zadaniami. Uśmiechnięte buzie i radość uczniów świadczą o tym, że jazda na rowerze to frajda. Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć!








powrót

Szklanka mleka


powrót

Owoce w szkole


powrót